Pre výrobcov

Výhody pečiatok MODICO

Pre výrobcov

Vyrábať pečiatky modico je také jednoduché. Na výrobu pečiatky vám stačia iba 3 minúty – od návrhu k hotovej pečiatke – všetko máte vždy vopred pripravené v daných veľkostiach. Po krátkom zaškolení zvládne výrobu naozaj každý – čisto, rýchlo, bezpečne. Nenáročná technológia nevyžaduje vysokú počiatočnú investíciu ani následné servisné náklady. Návratnosť počiatočnej investície spozorujete už počas prvých 3 mesiacov.

Výhody pre vás aj vašich zákazníkov

 • Rýchla výroba

  Rýchla výroba

 • Vynimočný design a kvalita spracovania

  Vynimočný design a kvalita spracovania

 • Jednoduchá obsluha

  Jednoduchá obsluha

 • 7 rokov záruky proti zaschnutiu pečiatkovacej farby

  7 rokov záruky proti zaschnutiu pečiatkovacej farby

 • <strong>Nízke</strong> <br />zaobstarávacie náklady

  Nízke
  zaobstarávacie náklady

 • Dlhá životnosť – až 20.000 odtlačkov s jedným atramentovým vankúšikom

  Dlhá životnosť – až 20.000 odtlačkov s jedným atramentovým vankúšikom

 • <strong>Dlhá životnosť</strong><br />záruka 2 roky, certifikácie

  Dlhá životnosť
  záruka 2 roky, certifikácie

 • Excelentná kvalita odtlačku – tieňuje, tlačí jemné linky a reprodukuje fotografie

  Excelentná kvalita odtlačku – tieňuje, tlačí jemné linky a reprodukuje fotografie

Jednoduchá výroba pečiatky modico®

za jednu minútu!

 • Vytvorte grafický návrh na PC a vytlačte ho na čiernobielej laserovej tlačiarni na pauzovaciu fóliu
 • Vytlačenú predlohu položte na štočok modico a uzavrite v stroji
 • Po stlačení tlačítka "start" dôjde počas niekoľkých sekúnd k osvieteniu štočku
 • Zložte pečiatku z jednotlivých komponentov dohromady a máte hotovo.

Technológie pre najrýchlejšiu výrobu pečiatky

S osvitovou jednotkou modico® vyrobíte pečiatku v priebehu chvíľky. Všetko čo ešte potrebujete je bežná laserová tlačiareň, PC a materiál pre výrobu pečiatok. V osvitové jednotke dôjde počas niekoľkých sekúnd k osvieteniu špeciálnej fotocitlivej mikroporéznej gumy s rozlíšením 1200 dpi.

Prednosti osvitovej jednotky modico®

 • cenovo dostupná technológia s možnosťou leasingu
 • výroba pečiatky na počkanie
 • priestorovo nenáročná technológia
 • žiadne ďalšie náklady v podobe servisných poplatkov
 • životnosť osvitovej lampy je min. 40.000 zábleskov (1 záblesk = 1 pečiatka)
 • je vyrobená v EU, vlastní certifikát CE, záruka 24 mesiacov
 • najjednoduchšia, ekonomická, bezpečná a ekologicky najčistejšia výroba

Pre viac informácií o osvitových jednotkách MS-1100 (až 300 pečiatok denne) a MS-1200 nás neváhajte kontaktovať.

Certifikovaný atrament

Pre overenie pravosti dokumentov

S pečiatkovacou farbou modico môžete verifikovať svoje dokumenty podľa DIN ISO 14145–2. (notárske úrady, diplomy a iné dôležité tlačivá). Jedná sa o olejový pigmentový atrament, ktorý sa veľmi rýchlo vsakuje do podkladového materiálu, čím sa stáva okamžite oteru vzdorný. Modico ponúka širokú škálu farebných odtieňov atramentov – čierny, modrý, červený, zelený, fialový a UV (tzv. neviditeľný atrament).

 • Odolný voči slnečnému žiareniu (nebledne)
 • Nezmazateľný
 • Vodeodolný
 • Odolný voči pôsobeniu chemikálií (etanolu, čpavku, kyseline soľnej)
 • 7-ročná záruka proti zaschnutiu atramentu

Pečiatkovacia farba takmer na všetko.

Predmety, ktoré chcete opečiatkovať, majú veľmi často rozdielnu povrchovú štruktúru, čo mnohým pečiatkovacím farbám robí značné problémy. Istotne ste sa stretli s problémom, kedy ste bežnou kancelárskou pečiatkou potlačili fotografiu a odtlačok sa rozmazal alebo sa dal ľahko zotrieť. Spoločnosť Modico našla riešenie pre vás – pečiatky a atrament na mieru pre náročných zákazníkov a špeciálne požiadavky (potlač neporéznych materiálov, textilu atď.)

Materiály pre tlač

Kancelársky pečiatkovací atrament

Pečiatkovací kancelársky atrament modico® je určený na bežné použitie. Je na olejovej báze a veľmi rýchlo sa vsakuje do podkladového materiálu, čím sa stáva okamžite oteru vzdorný. modico® ponúka širokú škálu farebných odtieňov atramentov – čierny, modrý, červený, zelený, fialový a UV (tzv. neviditeľný atrament).  Značkové atramenty modico® sú používané do všetkých sérií modico® M-, P-, D- a S- a sú certifikované podľa DIN ISO 14145–2 ako nezmazateľné pre pravosť označených dokumentov. Tento atrament spĺňa všetky zákonné normy dané pre notársky úrad a verifikáciu dokumentov.

Materiály k potlači Farebný papier, polokartón, kartón, katalógy, samolepiace štítky, papier s väčšou gramážou, papierové krabice, recyklovaný papier…

Príklady použitia Dokumentácia v knižniciach, obálky, dokumenty, cestovné lístky, etikety (nelakované), formuláre, zadná strana fotografií, prospekty, listiny (verifikácie), označenie umeleckých diel (zberateľstvo), archivácia.

Atrament pre potlač textilu

Textilná farba modico® (modico Textilstempelfarbe) Textilná farba modico® bola špeciálne vyvinutá pre označovanie textílií a zanecháva nevyprateľný odtlačok na väčšine tkaných materiálov. Opečiatkované materiály môžu byť prané medzi 50 – 60 stupňami v závislosti na druhu, bez toho aby otlačok zmizol. Pečiatkovacia farba je dostupná v týchto odtieňoch: čierna, modrá, zelená a oranžová.

Materiály na potlač Obleky, lyko, bavlna, celulóza, filc, ľanové vlákna, ľanové povrchy, juta, umelé vlákno, umelá koža, ľan, prírodné vlákna, konské vlásie, plachtovina, hodváb, vlna

Príklady použitia Gastronómia, hotelníctvo (posteľné prádlo, obrusy), pracovné odevy, rukavice, uteráky, detské oblečenie, uniformy, zdravotníctvo a sociálne služby, wellness

Potlač neporéznych materiálov

Rýchloschnúca farba modico® (modico schnelltrocknende Stempelfarbe) Rýchloschnúca farba modico® AS (all surface) bola vyvinutá špeciálne pre potlač neporéznych materiálov, u ktorých je rýchle zasychanie a dobrá priľnavosť podmienkou. Pečiatkovacia farba AS je dostupná v čiernom odtieni a používa sa v Modico A-sérii.

Materiály k potlači Hliník, betón, plech, olovo, bronz, celofán, celluloid, chróm, železo, smalt, eternity, film, dlaždice, fólie (PE, PP), kriedový papier, sklo, guma, HDPE, drevo, kartóny, keramika, korok, nylon, meď, koža, mramor, kovy, plast, plexisklo, PVC, porcelán, PU, pena, zrkadlo, oceľ, kameň, styropor.

Príklady použitia Legitimáice, nosiče dát, označovanie firemného mobiliára, dózy, etikety, fotografie, kriedové a lakované papiere, vodiace dosky, rúry

 • Kde môžem kúpiť pečiatku modico®?

  Pečiatky modico® je možné zakúpiť v sieti obchodných partnerov, ktorá v súčasnej dobe obsahuje viac ako 300 obchodných zastúpení po celej Českej republike a Slovensku. Vyplňte prosím kontaktný formulár a my vám obratom oznámime vášho najbližšieho certifikovaného modico® partnera.

  Akú životnosť má moja pečiatka modico®?

  V prípade, že sú dodržiavané všetky zásady užívania a používané originálne doplnky modico®, vaša pečiatka má životnosť až 20.000 odtlačkov.

  Vysychá moja pečiatka modico®?

  Pečiatka obsahuje spodnú krytku iba z praktických dôvodov. Slúži proti zašpineniu či mechanickému prerazeniu štočku. Pri bežnom použití nie je potrebné pečiatku uzatvárať, záruka 7 rokov na pečiatkovací atrament proti zaschnutiu, vďaka pretláčaniu farby cez póry štočku je samočistiaci.

  Je možné meniť štočok pečiatky modico®?

  Štočok aj atramentový vankúšik je možné meniť jednotlivo, navštívte prosím svojho modico® partnera. Pri výmene štočku odporúčame aj výmenu atramentového vankúšika, aby ste mohli tlačiť s vaším razítkom až 20.000 odtlačkov bez nutnosti doplnenia.

 • Na akom princípe funguje pečiatka modico®?

  V pečiatke modico® sa skrýva jednoduché a chytré riešenie. Štočok je vyrábaný iba zábleskom na flashovej technológii a následne zanecháva odtlačok ostrý ako britva. Štočok alebo aj mikroporézna guma sa na miestach, kde text nie je, uzatvára. Na miestach, kde je text, alebo akýkoľvek obrázok, zostávajú póry otvorené. Tlakom na pečiatku preteká atrament skrz otvorené póry a indikuje rovnomerne atrament na papier. Grafickým návrhom je možné ovplyvniť otvorenie či percentuálne uzavretie pór, preto je možné razítkom modico® dokonale tlačiť fotografie, tenké linky, drobné písma a akúkoľvek grafiku, čím sa stáva vynimočné a bezkonkurenčné oproti ostatným samonamáčacím pečiatkam.

  Aké sú výhody pečiatky modico®?
  • Čisté línie a elegantný design s na dotyk príjemným soft-feel povrchom!
  • Na pečiatku modico® nemusíte čakať. Ak máte hotový grafický návrh, je váš nový pomocník hotový behom 3 minút … na počkanie
  • Stačí krátky prítlak a „Odtlačok je ostrý ako britva!“
  • Pečiatka modico® vie reprodukovať tiene, tlačiťt fotografie, drobné písmo, tenké linky
  • Pečiatka modico® má praktickú spodnú krytku na prenos vo vrecku či kabelke, bez krytky nevysychá – záruka 7 rokov proti zaschnutiu
  • Neobsahuje vnútorný rotujúci mechanizmus, nezasekáva sa
  • Šetrí naše životné prostredie
  Ako tlačiť s pečiatkou modico®?

  Pre odtlačok stačí iba krátky prítlak, pečiatka indikuje farbu okamžite. Čím dlhšie držím razítko pritlačené, tým viac farby tečie.

Extra-web

© 2019 by Modico Graphics SK s.r.o. Všetky práva vyhradené.

Web vytvoril Extra-web