Informácie

HLAVNÉ VÝHODY PEČIATOK MODICO®

Revolučný systém bez rotačného mechanizmu

Pečiatka vzniká vďaka osvieteniu mikroporéznej gumy (štočku) pomocou osvitu. Atramentový vankúšik u Modica je umiestnený pod štočkom (špeciálnou mikroporéznou gumou), ktorý na neosvietených miestach prepúšťa farbu (princíp sieťotlače). Pri otlačku pečiatky prechádza atrament skrz neosvietené miesta. Nové Modico® sa dá vyrobiť za 3 minúty. Konečný odtlačok je ostrý ako britva! Ponúka možnosť rozlíšenia až 600 DPI. Grafika, polotóny, fotografie, jemné linky, písmo vo veľkosti 4,5 bodu sú precízne reprodukované.

 • Vynimočný design a kvalita spracovania

  Vynimočný design a kvalita spracovania

 • 7 rokov záruky proti zaschnutiu pečiatkovacej farby

  7 rokov záruky proti zaschnutiu pečiatkovacej farby

 • Dlhá životnosť – až 20.000 otlačkov s jedným atramentovým vankúšikom

  Dlhá životnosť – až 20.000 otlačkov s jedným atramentovým vankúšikom

 • Excelentná kvalita otlačku – tieňuje, tlačí jemné linky a reprodukuje fotografie

  Excelentná kvalita otlačku – tieňuje, tlačí jemné linky a reprodukuje fotografie

Certifikovaný atrament

Pre overenie pravosti dokumentov

S pečiatkovacou farbou modico® môžete verifikovať svoje dokumenty podľa DIN ISO 14145–2. (notárske úrady, diplomy a iné dôležité tlačivá). Jedná sa o olejový pigmentový atrament, ktorý se veľmi rýchlo vsakuje do podkladového materiálu, čím sa stáva okamžite oteru vzdorný. Modico® ponúka širokú škálu farebných odtieňov atramentov – čierny, modrý, červený, zelený, fialový a UV (tzv. neviditeľný atrament).

 • Odolný voči slnečnému žiareniu (nebledne)
 • Nezmazateľný
 • Vodeodolný
 • Odolný voči pôsobeniu chemikálií (etanolu, čpavku, kyseline soľnej)
 • 7-ročná záruka proti zaschnutiu atramentu

Pečiatkovacia farba takmer na všetko.

Predmety, ktoré chcete opečiatkovať, majú veľmi často rozdielnu povrchovú štruktúru, čo mnohým pečiatkovacím farbám robí značné problémy. Istotne ste sa stretli s problémom, kedy ste bežnou kancelárskou pečiatkou potlačili fotografiu a odtlačok sa rozmazal alebo sa dal ľahko zotrieť. Spoločnosť Modico našla riešenie pre vás – pečiatky a atrament na mieru pre náročných zákazníkov a špeciálne požiadavky (potlač neporéznych materiálov, textilu atď.)

Na aké materiály sa dá pečiatkovať?

Kancelársky pečiatkovací atrament

Pečiatkovací kancelársky atrament modico® je určený na bežné použitie. Je na olejovej báze a veľmi rýchlo sa vsakuje do podkladového materiálu, čím sa stáva okamžite oteru vzdorný. modico® ponúka širokú škálu farebných odtieňov atramentov – čierny, modrý, červený, zelený, fialový a UV (tzv. neviditeľný atrament). Značkové atramenty modico® sú používané do všetkých sérií modico® M-, P-, D- a S- a sú certifikované podľa DIN ISO 14145–2 ako nezmazateľné pre pravosť označených dokumentov. Tento atrament spĺňa všetky zákonné normy dané pre notársky úrad a verifikáciu dokumentov.

Materiály k potlači Farebný papier, polokartón, kartón, katalógy, samolepiace štítky, papier s väčšou gramážou, papierové krabice, recyklovaný papier…

Příklady užití Dokumentace v knihovnách, obálky, dokumenty, jízdenky, etikety (nelakované), formuláře, zadní strana fotografií, prospekty, listiny (verifikace), označení uměleckých děl (sběratelství), archivace.

Inkoust pro potisk textilu

Textilní barva modico® (modico Textilstempelfarbe) Textilní barva modico® byla speciálně vyvinuta pro označování textilií a zanechává nevypratelný otisk na většině tkaných materiálů. Orazítkované materiály mohou být prány mezi 50 – 60 stupni v závislosti na druhu, bez toho aniž by otisk zmizel. Razítkovací barva je dostupná v těchto odstínech: černá, modrá, zelená a oranžová.

Materiály na potlač Obleky, lyko, bavlna, celulóza, filc, ľanové vlákna, ľanové povrchy, juta, umelé vlákno, umelá koža, ľan, prírodné vlákna, konské vlásie, plachtovina, hodváb, vlna

Príklady použitia Gastronómia, hotelníctvo (posteľné prádlo, obrusy), pracovné odevy, rukavice, uteráky, detské oblečenie, uniformy, zdravotníctvo a sociálne služby, wellness

Potlač neporéznych materiálov

Rýchloschnúca farba modico® (modico schnelltrocknende Stempelfarbe) Rýchloschnúca farba modico® AS (all surface) bola vyvinutá špeciálne pre potlač neporéznych materiálov, u ktorých je rýchle zasychanie a dobrá priľnavosť podmienkou. Pečiatkovacia farba AS je dostupná v čiernom odtieni a používa sa v Modico A-sérii.

Materiály k potlači Hliník, betón, plech, olovo, bronz, celofán, celluloid, chróm, železo, smalt, eternity, film, dlaždice, fólie (PE, PP), kriedový papier, sklo, guma, HDPE, drevo, kartóny, keramika, korok, nylon, meď, koža, mramor, kovy, plast, plexisklo, PVC, porcelán, PU, pena, zrkadlo, oceľ, kameň, styropor.

Príklady použitia Legitimáice, nosiče dát, označovanie firemného mobiliára, dózy, etikety, fotografie, kriedové a lakované papiere, vodiace dosky, rúry

Detsky jednoduché doplnenie

Rady pre použitie:

Chcete, aby vaša spokojnpsť s pečiatkou modico® bola ešte dlhšia? Poradíme vám ako zvýšiť životnosť vašej pečiatky. Dbajte na naše rady a modico® sa stane vaším dlhodobým pomocníkom.

 • Vždy používajte originálny materiál modico®! Dopĺňajte iba atrament modico® alebo napustený atramentový vankúšik. Neoriginálne farby môžu mať negatívny efekt v podobe znehodnotenia vášej pečiatky.
 • Pečiatkový štočok je možné jednotlivo meniť. Pokiaľ si neviete rady alebo potrebujete originálny spotrebný materiál modico® neváhajte kontaktovať vášho najbližšieho modico® partnera.
 • Chráňte pečiatku pred priamym slnečným svetlom a vysokými teplotami (napr. uzavreté auto v letnom období).
 • Pečiatka modico® nie je vhodná pre deti mladšie než 3 roky, obsahuje malé časti, ktoré môžu byť prehĺtnuté.

Ochrana životného prostredia

Zodpovedný prístup k životnému prostrediu začína už pri tých najmenších a menej podstatných veciach. Napríklad pečiatkou na vašom stole. Výroba pečiatkového štočku pre bežné drevené a samonamáčacie pečiatky je veľkou záťažou pre životné prostredie. Výsledkom tejto produkcie je tvorba a množstvo nebezpečného odpadu. Pri spracovaní sú použité škodlivé chemikálie ako je vývojka a ustáľovač. Vzduch je znečistený jedovatými parami, prachovými časticami. Celý proces je veľmi energeticky náročný.

Aj malá zmena je zmenou, začnite pri svojej pečiatke! Hi-tech technológia modico® je založená na báze osvitu. Výroba pečiatky neprodukuje žiadne jedovaté škodliviny ani odpady. Technológia modico® šetrí energiu a umožňuje výrobu vašej pečiatky v priebehu niekoľko málo minút a to bez chemikálií a ekologickaj záťaže. “Ako sa do hory volá, tak sa z hory ozýva!”, hovorí jedno príslovie. Urobte niečo pre vašu budúcnosť a chovajte sa uvedomelo. Nákupom pečiatky modico® podporíte ekológiu a získate stáleho a užitočného pomocníka na každý deň.

FAQ - Často kladené otázky

 • Kde môžem kúpiť pečiatku modico®?

  Pečiatky modico® je možné zakúpiť v sieti obchodných partnerov, ktorá v súčasnej dobe obsahuje viac ako 300 obchodných zastúpení po celej Českej republike a Slovensku. Vyplňte prosím kontaktný formulár a my vám obratom oznámime vášho najbližšieho certifikovaného modico® partnera.

  Akú životnosť má moja pečiatka modico®?

  V prípade, že sú dodržiavané všetky zásady užívania a používané originálne doplnky modico®, vaša pečiatka má životnosť až 20.000 odtlačkov.

  Vysychá moja pečiatka modico®?

  Pečiatka obsahuje spodnú krytku iba z praktických dôvodov. Slúži proti zašpineniu či mechanickému prerazeniu štočku. Pri bežnom použití nie je potrebné pečiatku uzatvárať, záruka 7 rokov na pečiatkovací atrament proti zaschnutiu, vďaka pretláčaniu farby cez póry štočku je samočistiaci.

  Je možné meniť štočok pečiatky modico®?

  Štočok aj atramentový vankúšik je možné meniť jednotlivo, navštívte prosím svojho modico® partnera. Pri výmene štočku odporúčame aj výmenu atramentového vankúšika, aby ste mohli tlačiť s vaším razítkom až 20.000 odtlačkov bez nutnosti doplnenia.

 • Na akom princípe funguje pečiatka modico®?

  V pečiatke modico® sa skrýva jednoduché a chytré riešenie. Štočok je vyrábaný iba zábleskom na flashovej technológii a následne zanecháva odtlačok ostrý ako britva. Štočok alebo aj mikroporézna guma sa na miestach, kde text nie je, uzatvára. Na miestach, kde je text, alebo akýkoľvek obrázok, zostávajú póry otvorené. Tlakom na pečiatku preteká atrament skrz otvorené póry a indikuje rovnomerne atrament na papier. Grafickým návrhom je možné ovplyvniť otvorenie či percentuálne uzavretie pór, preto je možné razítkom modico® dokonale tlačiť fotografie, tenké linky, drobné písma a akúkoľvek grafiku, čím sa stáva vynimočné a bezkonkurenčné oproti ostatným samonamáčacím pečiatkam.

  Aké sú výhody pečiatky modico®?
  • Čisté línie a elegantný design s na dotyk príjemným soft-feel povrchom!
  • Na pečiatku modico® nemusíte čakať. Ak máte hotový grafický návrh, je váš nový pomocník hotový behom 3 minút … na počkanie
  • Stačí krátky prítlak a „Odtlačok je ostrý ako britva!“
  • Pečiatka modico® vie reprodukovať tiene, tlačiťt fotografie, drobné písmo, tenké linky
  • Pečiatka modico® má praktickú spodnú krytku na prenos vo vrecku či kabelke, bez krytky nevysychá – záruka 7 rokov proti zaschnutiu
  • Neobsahuje vnútorný rotujúci mechanizmus, nezasekáva sa
  • Šetrí naše životné prostredie
  Ako tlačiť s pečiatkou modico®?

  Pre odtlačok stačí iba krátky prítlak, pečiatka indikuje farbu okamžite. Čím dlhšie držím razítko pritlačené, tým viac farby tečie.

Extra-web

© 2019 by Modico Graphics SK s.r.o. Všetky práva vyhradené.

Web vytvoril Extra-web